Ocena wątku:
Zamawianie kurzajek.
#1
LUDOWE SPOSOBY ZAMAWIANIA KURZAJEK 
(Materiał ten traktowany jest jako ciekawostka, w żadnym razie nie należy traktować go jako obowiązujące sposoby leczenia. Wyjątkiem może być punkt nr. 7)

1. Zranić brodawkę i krew puścić na pieniążek. Takiego miedziaka wyrzucić przez okno i powiedzieć idźcie precz brodawki ode mnie! 
I przejdą na tego kto znajdzie monetę!
2. Przekroić kartofla posmarować brodawkę i złączyć go z powrotem i zostawić w jakimś kącie żeby zgnił i ta brodawka też powinna uschnąć!
3. Nad kurzajką wiążemy supełek nitką najlepiej bawełnianą koniecznie w pełnię księżyca następnie nitkę z supełkiem zakopujemy w jakimś wilgotnym miejscu. Jak nitka zgnije kurzajka zniknie
4. Pogrzeb - po przejściu ludzi trzeba wziąć garść piasku (po którym przeszli ludzie) i wetrzeć delikatnie w ręce a zmarły zabierze kurzajki do grobu.
5. metoda banalna i stosowana już w średniowieczu. Wystarczy trochę bazy, bandaż, celafon i własny mocz. Oddajemy swój mocz do szklanki, następnie maczamy gazę i przykładamy na kurzajkę. Owijamy celafonem i owijamy bandażem. Z takim opatrunkiem chodzimy ok. 24 dni.
6. Podnieś jakąś kość, zrób krzyżyk na każdej kurzajce potem przeżegnaj sie tą kością i wyrzuć za siebie.
7. Glistnik - jaskółcze ziele. (Chelidonium majus).
Glistnik należy do gatunku bylin z rodziny makowatych. W jego łodygach zwieńczonych drobnymi, żółtymi kwiatami kryje się mleczny, żółto-pomarańczowy sok bogaty między innymi w alkaloidy, flawonoidy oraz sole mineralne. Niepozorna roślina, którą można spotkać przy polnych drogach, działa przede wszystkim przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie, chroni przed alergiami, a także łagodzi ból. By kurzajki zniknęły, należy przemywać je wacikiem nasączonym sokiem wyciśniętym z rośliny tak długo, jak utrzymuje się zmiana skórna. Kiedy ją wyleczymy, problem powinien zniknąć na dobre.

Materiał pochodzi ze strony www.polki.pl oraz z www.doz.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości